M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Wizz Air zapowiada siedem nowych tras z Warszawy

Maciej Burlikowski | 26 października 2016, 06:00

W sumie pod koniec br. i w przyszłym roku węgierski przewoźnik uruchomi 10 nowych połączeń rejsowych ze stolicy. Liczba oferowanych miejsc wzrośnie o 22 proc. - do 2,6 mln.

Węgierska niskokosztowa linia lotnicza Wizz Air ogłosiła uruchomienie siedmiu nowych regularnych połączeń z lotniska Chopina w Warszawie.
Od 30 czerwca przyszłego roku Wizz Air będzie latał po cztery razy w tygodniu z Warszawy do Bratysławy i Bukaresztu i dwa razy w tygodniu do Lyonu. Od 1 lipca trzy razy w tygodniu do Nicei i dwa razy w tygodniu do Kijowa. Od 2 lipca dwa razy w tygodniu do Lamezia Terme we włoskiej Kalabrii. Zaś od 18 września cztery razy w tygodniu do Wilna.

Pod koniec września br. węgierski przewoźnik zapowiedział, że 18 grudnia uruchomi dwa rejsy tygodniowo do Izraela (lotnisko Ejlat), od 27 marca, także dwa razy w tygodniu, połączenia do Danii (lotnisko Billund), a od 31 marca, również dwa razy w tygodniu, loty do hiszpańskiego Santander.

Wizz Air zapowiedział, że od czerwca w jego bazie na Okęciu będzie stacjonował trzeci Airbus A321. W sumie w przyszłym roku przewoźnik zaoferuje z Warszawy 2,6 mln miejsc w swoich samolotach, o 22 proc. więcej niż obecnie.

W pierwszej połowie br. Wizz Air przewiózł z i do Polski 3,05 mln pasażerów, o 440 tys. więcej niż w analogicznym okresie ub.r. Dało mu to 21,6 proc. rynku. LOT przewiózł w tym czasie 3,1 mln pasażerów (22 proc. rynku), a irlandzki Ryanair blisko 4,41 mln (31,2 proc. rynku - dane Urzędu Lotnictwa Cywilnego).

Czytaj więcej na temat: , ,