M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

IKEA w Stanach hojna dla rodziców

( red. ) | 8 grudnia 2016, 06:00

Gigant meblowy ze Szwecji startuje z programem dla pracujących rodziców.

W Stanach IKEA wystartowała z jednym z najbardziej szczodrych programów pracowniczych na świecie. Od 1 stycznia firma obiecała zapewnić swoim 13 tys. pracowników, którzy mają dzieci (matkom, ojcom, rodzicom dzieci przysposobionych i rodzicom zastępczym), do czterech miesięcy płatnego urlopu rodzicielskiego. Innowacja polega również na tym, że IKEA oferuje taką możliwość nie tylko pracownikom etatowym - również tym godzinowym.
IKEA już wcześniej do normalnego płatnego urlopu macierzyńskiego, który trwa od 6 do 8 tygodni dorzuciła dodatkowych 5 dni. Zgodnie z nowymi ustaleniami pracownicy z trzema latami pracy dla IKEA (lub więcej) mogą wziąć do czterech miesięcy płatnego urlopu, podczas którego otrzymają 100 proc. wynagrodzenia w ciągu pierwszych 8 tygodni i 50 proc. wynagrodzenia w ciągu kolejnych 8 tygodni. 

Pracownicy, którzy pracowali w IKEA przez okres co najmniej jednego roku, mogą wziąć do 3 miesięcy płatnego urlopu, przy czym otrzymają 100 proc. wynagrodzenia przez pierwszych sześć tygodni urlopu i 50 proc. wynagrodzenia podczas kolejnych sześciu tygodni.   

(Retail Update)

Czytaj więcej na temat: