M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Franus naczelną "National Geographic", Wojciechowska dyrektorem Travel Channel

Piotr Machul | 18 stycznia 2017, 06:00

Martyna Wojciechowska była naczelną magazynu "National Geographic Polska" przez 10 lat. Teraz została dyrektorem programowym kanału podróżniczego.

Nową redaktor naczelną miesięcznika "National Geographic Polska" oraz "National Geographic Traveler" (Wydawnictwo Burda) została Agnieszka Franus. Zastąpiła na tym stanowisku Martynę Wojciechowską, która odeszła po 10 latach kierowania tytułem i teraz objęła stanowisko dyrektor programowej Travel Channel. Wojciechowska odpowiadać będzie za strategię programową oraz długofalowy rozwój stacji. Należący do Scripps Networks Interactive kanał Travel Channel dołączył do portfolio Grupy TVN, która odpowiada za jego dystrybucję, sprzedaż reklam i techniczną stronę operacji. Wojciechowska jest związana z TVN od 1998 r. Stworzyła m.in. program podróżniczy "Kobieta na krańcu świata” (8 sezonów).

Agnieszka Franus pracuje w "National Geographic" od 15 lat. Przez 12 lat pełniła funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Od 5 lat jest również dyrektorem artystycznym "National Geographic Traveler".
W Polsce magazyn "National Geographic" jest liderem sprzedaży wśród miesięczników podróżniczych. Jego średnia sprzedaż w kwartałach I-III 2016 r. wyniosła 31,28 tys. egz. (dane ZKDP). W październiku 2016 r. odświeżono formułę magazynu, m.in. wprowadzona została nowa szata graficzna oraz nowoczesny design.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,