M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Cheil Poland dla młodych twórców [wideo]

Katarzyna Kacprzak | 7 marca 2017, 06:00

Agencja przygotowała kampanię dla Stowarzyszenia FilmForum.

Ruszyła akcja "Filmowi 1 procent", stworzona przez Cheil Poland dla Stowarzyszenia FilmForum. Ma ona na celu wsparcie młodych twórców filmowych, którym brak funduszy staje na drodze rozwoju artystycznego oraz realizacji projektów. Kampania zachęca do przekazania jednego procenta podatku Stowarzyszeniu FilmForum, które całą zebraną kwotę przeznaczy na ufundowanie stypendiów twórczych dla młodych filmowców.

Główną osią kreacji jest animowany pre-roll, który symuluje ładowanie wideo. Animacja na dłuższy czas zatrzymuje się na 99 proc., po czym pojawia się hasło „Odpal 1% młodym filmowcom”. Spot wyświetlany będzie przed filmami w internetowej telewizji Ipla. Na kampanię składają się również realizacje socialmediowe, m.in. wideo z Wojciechem Solarzem, aktorem teatralnym i filmowym. Kampanię wspierają: K-Mag, Vice oraz Sfilmowani.tv. Akcja będzie trwać do końca kwietnia 2017 r.

Za kreację opowiadają Mojca Tirš, Jakub Malinowski, Michał Capiński, Jakub Dasiewicz i Rafał Michałek, za
dewelopment: Piotr Olczak i Jakub Zalewski, za strategię Rafał Piasecki, client service Mateusz Rutkowski, a UX Barbara Matusik.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , ,