M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

O!Shop - delikatesy na stacjach Orlenu

Katarzyna Pierzchała | 13 marca 2017, 06:00

Jeszcze w tym roku w około 130 sklepach należących do sieci stacji paliw Orlen pojawią się nowe koncepty stop.cafe i O!Shop, na które złoży się rozbudowana oferta kącików kawowych i sklepu convenience.

Wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań, zarówno w obszarze gastronomii, jak i architektury oraz pozostałej oferty dostępnej na stacji podyktowana jest ewolucją potrzeb konsumentów, rosnącą świadomością kulinarną i wymaganiami estetycznymi – tłumaczy koncern.
Zgodnie z założeniami zaktualizowanej pod koniec 2016 r. strategii dla segmentu detalicznego PKN Orlen planuje intensywny rozwój formatów, które dotychczas dostępne były w ponad 50 pilotażowych lokalizacjach na terenie całego kraju.

Jak podkreśla operator, unikatowość oferty stop.cafe to m.in. własne receptury pieczywa wypiekanego na miejscu, półproduktów mięsnych i sosów oraz świeżych dodatków warzywnych. W ofercie znajduje się również gama sałatek, wrapów, zapiekanek i hot dogów, przygotowywanych z surowców bez dodatku glutaminianów i fosforanów. Menu stop.cafe jest także sukcesywnie poszerzane o odżywcze koktajle i soki.

Uzupełnieniem oferty gastronomicznej jest sklep O! Shop, w którym klient może zaopatrzyć się w niezbędne produkty. Charakterystyczne dla tego konceptu są artykuły typu Ready-To-Eat, np. przekąski owocowe i warzywne, oryginalne desery oraz Ready-To-Serve, czyli dania gotowe lub półprodukty przygotowane do konsumpcji w domu lub w biurze.

Koncepty są również rozwijane na rynkach czeskim i litewskim.