M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Paweł Zielewski nowym naczelnym "Forbesa"

Piotr Machul | 27 kwietnia 2017, 06:00

Dotychczasowy szef redakcji Michał Broniatowski pokieruje nowym serwisem i zostanie redaktorem współpracującym Politico.eu.

W połowie maja Onet.pl uruchomi sekcję Politico, w której będzie publikować artykuły i teksty publicystyczne na temat regulacji i polityki europejskiej oraz kluczowych osób w Unii Europejskiej. Na czele nowego serwisu stanie Michał Broniatowski, który jednocześnie rozpoczyna współpracę redakcyjną z Politico.eu. Broniatowski rozstaje się z redakcją magazynu "Forbes", gdzie pełnił funkcję redaktora naczelnego. Nowym redaktorem naczelnym "Forbesa" zostaje Paweł Zielewski (na zdjęciu). 

Zielewski ma ponad 25-letnie doświadczenie dziennikarskie. Od sierpnia 2007 r. jest związany z redakcją "Forbesa", a od stycznia roku 2016 pełni obowiązki wicenaczelnego. Wcześniej, w latach 1998-2007 był związany z redakcją "Pulsu Biznesu". W latach 1997-1998 pracował jako dziennikarz "Gazety Wyborczej". Był również dziennikarzem i redaktorem magazynu "Życie Gospodarcze" (1996-1997).

Sekcja Politico w Onet.pl będzie się specjalizować w tematyce europejskiej, począwszy od służby zdrowia, przez technologię, aż po energetykę. Michał Broniatowski wraz z międzynarodowym zespołem redakcyjnym serwisu będzie tworzył autorskie treści publikowane również w Politico.eu.

Broniatowski przez ostatnie 3 lata był naczelnym "Forbesa". Wcześniej pracował jako reporter agencji Associated Press i Reutersa, a następnie był dyrektorem oddziału Reutersa w Warszawie, a później w Moskwie. Pełnił również funkcję wiceprezesa agencji Interfax odpowiedzialnego za anglojęzyczne serwisy biznesowe oraz zasiadał w radzie nadzorczej grupy mediowej ITI.