M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Endemol wyprodukuje nowy teleturniej dla Telewizji Polskiej

Katarzyna Woźniak | 7 sierpnia 2017, 06:00

Popularny na Zachodzie teleturniej "The Wall" jesienią będzie można oglądać w telewizji publicznej.

Endemol Shine Polska, oddział jednego z największych producentów telewizyjnych na świecie, ogłasza wprowadzenie na rynek polski opartego na amerykańskiej licencji programu rozrywkowego stacji NBC w 2017 r. - "The Wall”. Program będzie emitowany na antenie TVP.
Jak zapewnia biuro prasowe producenta, "The Wall. Wygraj marzenia” to najchętniej oglądany nowy teleturniej tego roku w Stanach Zjednoczonych (NBC). We Francji (TF1) każdy odcinek gromadzi blisko 3-mln widownię, co ma dawać mu pozycję lidera w swoim paśmie. Pierwszy odcinek hiszpańskiej edycji, który został wyemitowany w czerwcu br. w stacji Telecinco, również pokonał konkurencję w prime time, zdobywając 17,3 proc. udziału w rynku. Premiera w Niemczech (RTL) w lipcu 2017 r. przyciągnęła ponad 2,5 mln widzów. Tym samym osiągając pozycję lidera w swoim paśmie i udziały w wysokości 16,1 proc. (+11 proc. powyżej średniej pasma RTL).
W Polsce program będzie nosić nazwę "The Wall. Wygraj marzenia”. Prawa do emisji nabyła telewizja publiczna – TVP. Program będzie ich flagową pozycją w jesiennej ofercie br., wypełniając piątkowy prime time. Pierwsza seria liczy 14 odcinków emitowanych w odstępach tygodniowych. Telewizja Polska nie poinformowała jeszcze, kto poprowadzi polską edycję show. Zdjęcia do premierowej serii wystartują w Warszawie na przełomie lipca i sierpnia.
W programie kluczową rolę odgrywa wysoka na cztery piętra ściana, u spodu której znajduje się 15 kieszeni - każda z określoną kwotą – od jednego do 100 tys. zł. Po każdym pytaniu ze szczytu labiryntu spada kula, która odbija się od gęsto rozmieszczonych kołków.
Te w nieprzewidywalny sposób zmieniają trajektorię kuli, tak że do ostatniego momentu nie wiadomo,
w którą z 15 kieszeni otworów kula wpadnie i jaką wskaże kwotę. Jeśli uczestnik prawidłowo odpowiedział na wcześniej zadane pytanie, kwota wskazana przez kulę wlicza się do puli wygranych pieniędzy, jeśli wcześniej podał złą odpowiedź, kwota ta jest odliczana od dotychczasowej wygranej uczestnika.


Czytaj więcej na temat: , , , , ,