M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Okocim wprowadza Polskie Ale

Maciej Burlikowski | 3 października 2017, 06:00

Piwo wsparte zostanie POS-ami i działaniami online.

Carlsberg Polska wprowadza na rynek nowe piwo Okocim Polskie Ale. To piwo tzw. górnej fermentacji, warzone na bazie czterech słodów - pilzneńskiego, pale ale, karmelowego i monachijskiego oraz chmielu goryczkowego i amerykańskiego aromatycznego chmielu Cascade.

Wielu konsumentom piwa typu ale kojarzą się z piwami o wyraźnej goryczce i mocnym chmielowym aromacie, jednak Okocim Polskie Ale ma umiarkowaną goryczkę (IBU 24). Dzięki temu, jak wierzy producent, będzie łatwiej akceptowalne smakowo dla większej grupy konsumentów.

- Świat piwa dzieli się na dwie kategorie - lagery i ale. Na naszym rynku zdecydowanie dominują te pierwsze - jasne pełne. Z kolei ale to przedstawiciel piw górnej fermentacji - najstarszych piw na świecie, znanych w zasadzie od początków piwowarstwa i popularnych w wielu krajach - wyjaśnia Paweł Zych, piwowar z Okocimia. - Nasze Polskie Ale to doskonała alternatywa dla lagerów.

Okocim Polskie Ale ma ekstrakt 12 proc. i zawartość alkoholu 5,1 proc. Będzie dostępne w ogólnopolskiej sprzedaży od października 2017 r. w cenie 2,99 zł za butelkę o pojemności 500 ml. Na etapie wprowadzania na rynek nowe piwo otrzyma wsparcie w postaci materiałów POS w punktach sprzedaży oraz działań w mediach społecznościowych.

Czytaj więcej na temat: , ,