M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Kosmetyki Basel Olten Pharm liderami w trzech kategoriach

Katarzyna Woźniak | 3 października 2017, 06:00

Krem do rąk, tonik do twarzy i serum do twarzy z portfolio polskiej firmy - hitami sprzedażowymi w sieciach według danych Nielsena.

W pierwszym półroczu bieżącego roku, zgodnie z danymi Nielsena, dużą popularnością cieszyły się kosmetyki marek Evree i Mincer z portfolio Basel Olten Pharm. W kategorii pielęgnacja twarzy - toniki marka Evree ze swoim wariantem Magic Rose osiągnęła 7,09 proc. wartości sprzedaży. W następnej kolejności według danych Nielsena znajdują się marki największych międzynarodowych koncernów (L'Oreal, Nivea).
W kategorii serum do twarzy konkurencję deklasuje marka Mincer (również z portfolio Basel Olten Pharm, osiągając w pierwszym półroczu 13,91 proc. wartości sprzedaży w sieciach (różnica pomiędzy produktem Mincera a kolejnym produktem pretendującym do miana lidera to ok. 10 proc. - pod względem zarówno wartościowym, jak i udziałowym).
W kategorii kremów do rąk w progu cenowym do 8 zł liderem pozostaje w sieciach Max Repair marki Evree.
Basel Olten Pharm regularnie poszerza portfolio - informowaliśmy o wejściu na rynek marki Buna oraz Solvea i Neuronica - MMP24 z 30 sierpnia 2017 r. i MMP24 z 28 sierpnia.

Czytaj więcej na temat: , , , , ,