M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Amazon chce ułatwić zakupy nastolatkom

( red. ) | 12 października 2017, 06:00

Rodzice będą mogli zarządzać specjalnymi kontami zakupowymi dla niepełnoletnich osób.

Program rusza w Stanach Zjednoczonych 11 października br. Po otwarciu konta, podpiętego do opcji płatności wybranej przez rodzica, od jednego do czterech nastolatków otrzyma zaproszenie do utworzenia własnego loginu i ściągnięcia aplikacji zakupowej Amazona na swoje urządzenie przenośne.  

Rodzice mogą, ale nie muszą, wyznaczyć zarówno limit kwoty do wydania na zakupy przez dziecko, jak i określić, jakie produkty wolno mu kupować. Przy każdym zamówieniu złożonym przez młodocianego klienta rodzic może otrzymywać powiadomienie SMS-em lub na adres e-mail z opisem i zdjęciem artykułu oraz kwotą transakcji, a następnie udzielić lub nie udzielić zgody na zakup. 

Rodzinne rozwiązania zakupowe wprowadzili już rywale Amazona. W zeszłym roku w Google Play pojawiła się opcja Family Library, a Apple uruchomił Family Sharing, rozwiązanie, które m.in. pozwala rodzicom autoryzować zakupy dokonywane przez dzieci. Sam Amazon do tej pory oferował młodszym klientom plan subskrypcyjny FreeTime Unlimited, zapewniający nieograniczony dostęp do wyselekcjonowanych produktów przyjaznych dla dzieci (gry, filmy, książki itp.), jednak umożliwienie dzieciom dokonywania zakupów w e-sklepie jest wkroczeniem na nowe terytorium.

(WSJ)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , ,