M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Facebook kupił aplikację TBH

( red. ) | 19 października 2017, 06:00

Aplikacja do wypełniania ankiet o znajomych ma przyciągnąć młodszych użytkowników serwisu, walczącego o nich m.in. ze Snapchatem.

Kwota transakcji nie została ujawniona, ale według TechCrunch nie przekroczyła 100 mln dolarów (nie była zatem konieczna zgoda regulatora).

Na liście najpopularniejszych aplikacji w należącym do Apple sklepie iTunes TBH (skrót od wyrażenia "to be honest", czyli "szczerze mówiąc") wielokrotnie trafiało na czołowe miejsce. Według Sensor Tower liczba ściągnięć TBH na  iTunes we wrześniu br. przekroczyła 3 miliony. TechCrunch z kolei podaje, że skierowana do nastolatków aplikacja miała 5 milionów ściągnięć i 2,5 miliona użytkowników dziennie w ciągu 9 tygodni od uruchomienia w sierpniu br. Z TBH można obecnie korzystać w 37 stanach. Aplikacja ma dopiero zostać udostępniona na urządzeniach z systemem Android (poprzez Google Play).

Wyzwaniem w tego typu aplikacjach jest zapobieganie dręczeniu słabszych i mowie nienawiści, więc TBH stawia na "pozytywne wibracje", proponując nastolatkom pytania ankietowe w rodzaju "Kto ma najładniejszy uśmiech?".

(AdAge, TechCrunch)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,