M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Anna Kryńska-Godlewska i Grzegorz Kania kandydatami do zarządu Agory

Maciej Burlikowski | 25 października 2017, 06:00

Kryńska-Godlewska była członkiem rady nadzorczej, a Kania to doświadczony specjalista w zarządzaniu finansami.

Agora SA, wydawca m.in. "Gazety Wyborczej", właściciel grupy stacji radiowych, sieci kin Helios, firmy reklamy zewnętrznej AMS oraz portali serwisów internetowych, na 8 listopada br. zwołała nadzwyczajne walne zgromadzenia akcjonariuszy, którego jednym z punktów będzie wybór nowych członków do zarządu.

Kandydatami są: Anna Kryńska-Godlewska oraz Grzegorz Kania.

Kryńska-Godlewska od 20 lat jest związana z Media Development Investment Fund, gdzie przez ostatnie 9 lat pełniła funkcję członka zarządu i dyrektor inwestycyjnej odpowiedzialnej za inwestycje funduszu w sektorze mediów w Europie, Azji, Afryce oraz Ameryce Południowej. Wcześniej była związana m.in. z Fidea Management, firmą zarządzającą X NFI, Ciech SA oraz z Bankiem Handlowym w Warszawie. Obecnie jest członkiem rady nadzorczej, właśnie z ramienia Media Development Investment Fund - w momencie wyboru do zarządu przestanie pełnić tę funkcję.

Grzegorz Kania to z kolei specjalista w zarządzaniu finansami z blisko dwudziestoletnim stażem w międzynarodowych firmach. Karierę rozpoczął w PricewaterhouseCoopers, specjalizując się w usługach doradztwa i audytu dla podmiotów z sektora nowych technologii, mediów i rozrywki. W latach 2003-2008 pełnił funkcję zastępcy dyrektora finansowego UPC Polska. W latach 2008-2011 kierował finansami w skandynawskiej grupie kapitałowej BLStream (obecnie Intive), będącej dostarczycielem aplikacji mobilnych i innych rozwiązań informatycznych. Od 2012 r. pełnił funkcję CFO w Ringier Axel Springer Polska, a od 2014 r. - w Grupie Onet-RAS Polska.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , ,