M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Visa Direct rusza w Europie

Paweł Piasecki | 6 listopada 2017, 06:00

To globalna platforma płatności w czasie rzeczywistym pomiędzy konsumentami (P2P), ale także między firmą i konsumentem (B2C) oraz między firmami (B2B).

Wraz z uruchomieniem Visa Direct w Europie organizacja płatnicza ogłasza partnerstwo z firmą Worldpay, która jako jedna z pierwszych wdrożyła Visa Direct. Celem partnerstwa jest szybkie upowszechnienie dostępu do platformy wśród detalistów w Europie. Po wprowadzeniu przez banki zmian w ich systemach umożliwiających płatności w czasie rzeczywistym (wydawców kart w Europie ten wymóg będzie obowiązywać od października 2018 r.) detaliści obsługiwani przez Worldpay będą mogli – wykorzystując Visa Direct – przekazywać konsumentom płatności w trybie natychmiastowym. Możliwe będzie bezpośrednie przekazywanie na rachunek Visa niemal dowolnej płatności – np. wygranej w grze czy wypłaty z tytułu polisy ubezpieczeniowej (płatności B2C). Konsumenci będą mogli przekazywać sobie natychmiastowo pieniądze np. przy podziale rachunku w restauracji czy zbiórce pieniędzy na wspólny prezent.

Visa Direct to jedno z wielu rozwiązań, których interfejs programistyczny aplikacji (API) jest dostępny na otwartej platformie Visa Developer, utworzonej w celu rozwoju innowacji w płatnościach i handlu. W Stanach Zjednoczonych usługi płatnicze na bazie platformy Visa Direct świadczone są już przez takich partnerów Visa jak PayPal, Braintree, Square Cash i Stripe. 

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,