M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Wydawca "Rzeczpospolitej" na giełdzie

Joanna Niewiadomska | 9 listopada 2017, 06:00

Gremi Media SA zadebiutowała na NewConnect.

Spółka Gremi Media SA, wydawca "Rzeczpospolitej" i "Parkietu", zadebiutowała na NewConnect. Do obrotu na rynku alternatywnym GPW trafiło 1,138 mln akcji serii B spółki stanowiących 66,6 proc. Gremi Media SA. Gremi Media jest trzecią pod względem wartości spółką notowaną na New Connect. W przeprowadzonej latem ofercie prywatnej została wyceniona na 251 mln zł.

Jako spółka holdingowa ma również większościowe udziały w spółkach e-Kiosk SA i ComPress SA oraz mniejszościowy pakiet w firmie MMConferences. Jest także udziałowcem projektów Kariera.pl (platforma rekrutacyjna) i Kancelarie RP (usługi prawnicze). Tytuły prasowe i związane z nimi portale Grupy Gremi przyciągają miesięcznie blisko 3 miliony czytelników, a przychody z segmentu cyfrowego stanowią 33 proc. obrotów. Niedawno serwisy internetowe obu dzienników zostały udostępnione w nowych odsłonach.

Latem br. KCI SA, kontrolowana przez Grzegorza Hajdarowicza sprzedała inwestorom krajowym
i zagranicznym 15,5 proc. akcji Gremi Media SA. Właścicielem 5-proc. pakietu stała się spółka Loverose, główny udziałowiec Ruch SA. Akcjonariuszem Gremi Media SA jest również amerykański fundusz North Base Media, inwestujący w projekty oparte na nowych technologiach oraz związane z mediami i jakościowym kontentem.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , ,