M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Producent "Angry Birds" w niełasce u inwestorów

( red. ) | 27 listopada 2017, 06:00

Kurs akcji fińskiej firmy Rovio Entertainment spadł o 22 proc. po ogłoszeniu straty 0,8 mln euro w trzecim kwartale.

Strata spowodowana wysokimi kosztami reklamy i marketingu oraz spadek notowań giełdowych budzą pytania o zdolność Rovio do sprostania kapryśnym gustom graczy posługujących się smartfonami.

To pierwsze wyniki finansowe, która firma podała do publicznej wiadomości po wejściu na giełdę we wrześniu br. Debiut odbył się w Helsinkach, a nie - jak pierwotnie planowano - w Nowym Jorku, a inwestorzy wycenili firmę na 1 mld dol. (oczekiwano wcześniej 2 mld dol.).

Gry mobilne są na ogół oferowane za darmo, a źródłem przychodów są reklamy i zakupy wewnątrz aplikacji. Jednak według firmy analitycznej AppsFlyer tylko 2,5 proc.użytkowników gier na smartfonach dokonuje jakichkolwiek zakupów. Zażarta i kosztowna walka toczy się więc o przyciągnięcie i utrzymanie tej wąskiej grupy fanatycznych graczy.

Przychody Rovio wzrosły w minionym kwartale (do 30 września br.) o 41,2 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej do 70,7 mln euro. 90 proc. przychodów Rovio pochodzi z gier, z których prawie wszystkie powiązane są z "Angry Birds", reszta ze sprzedaży licencji. 

(WSJ)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , ,