M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Brown-Forman podnosi prognozy

Magdalena Weiss | 8 grudnia 2017, 06:00

Producent Jacka Daniel'sa zwiększył sprzedaż w II kw. roku obrotowego 2018 o 10 proc.

W zakończonym 31 października III kwartale amerykański producent alkoholi miał 914 mln dolarów sprzedaży netto, o 10 proc. więcej niż rok wcześniej. W całym półroczu wzrost również wyniósł 10 proc., a sprzedaż wzrosła do 1,64 mld dolarów. Zysk operacyjny zwiększył się o 17 proc., a zysk na akcję o 24 proc.

- Wyniki firmy w II kwartale i pierwszym półroczu były doskonałe, zarówno nominalnie, jak i w porównywalnych warunkach - skomentował Paul Varga, prezes firmy. - Nasza sprzedaż przyspieszyła głównie dzięki markom Jack Daniel's, Woodford Reserve, Old Forester i Herradura - dodał.

Jack Daniel's sprzedał się za kwotę o 7 proc. wyższą niż rok wcześniej, whiskey Woodford Reserve zwiększyła sprzedaż organicznie o 19 proc., a tequila Herradura - o 21 proc.

- Organiczna sprzedaż netto na rynkach wschodzących wzrosła od początku roku finansowego o 15 proc, a nominalnie o 24 proc. - pisze Brown-Forman w komunikacie. - Nasze dwa największe rynki rozwijające się, Meksyk i Polska, zwiększyły zarówno organicznie, jak i nominalnie, swoją sprzedaż netto dwucyfrowo, głównie dzięki popytowi na napoje z rodziny Jack Daniel's - podano.

Dobre wyniki pierwszego półrocza skłoniły producenta do podniesienia całorocznych prognoz. Sprzedaż ma wzrosnąć organicznie o 6-7 proc., zysk operacyjny o 8-9 proc., a zysk na akcję wynieść ma 1,90-1,98 dol.

 

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,