M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Lego nawiązuje współpracę z Tencent Holdings

( red. ) | 16 stycznia 2018, 06:00

Duński producent zabawek i chiński potentat technologiczny mają wspólnie tworzyć gry online.

Jest to kolejny krok Lego w stronę koncentracji na treściach cyfrowych. U steru duńskiej firmy stanął niedawno 51-letni Niels B. Christiansen, który wcześniej szefował koncernowi Danfoss, a teraz ma pomóc producentowi zabawek konkurować w coraz bardziej cyfrowym świecie. Zastąpił on 61-letniego Brytyjczyka Bali Paddę, pierwszego cudzoziemca na najwyższym stanowisku w firmie od jej założenia w 1932 r., który jednak stał na jej czele tylko 8 miesięcy.

Lego, które walczy z firmą Mattel o pozycję największego producenta zabawek na świecie, zmaga się - podobnie jak amerykański rywal - z rosnącą popularnością aplikacji na smartfony i gier wideo. W pierwszej połowie 2017 r. sprzedaż Lego wyniosła 14,94 mld koron duńskich w porównaniu z 15,69 mld w pierwszym półroczu 2016 r. Był to pierwszy spadek od ponad dekady.

W ramach umowy z Tencentem na jego platformie internetowej powstanie strefa z grami wideo na licencji Lego. Umowa obejmuje również rozwój internetowej wersji Lego Boost - innowacyjnego zestawu łączącego składanie zabawek z klocków z nauką podstaw programowania. Ponadto Lego i Tencent rozważą stworzenie w Chinach sieci społecznościowej dla dzieci - Lego Life.

(WSJ)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , ,