M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Toys R Us na skraju bankructwa

( red. ) | 12 lutego 2018, 06:00

Sieć sklepów z zabawkami zamyka sklepy w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii.

Toys R Us, sieć sklepów z zabawkami, od kilku lat walczy ze spadkami przychodów ze sprzedaży. We wrześniu 2017 r. w USA i Kanadzie, gdy długi sięgnęły 5 mld. dol., uruchomiono proces ochrony przed bankructwem. Straty są coraz większe, mimo zamknięcia 182 placówek. W styczniu ogłoszono restrukturyzację finansową i zamknięcie kolejnych 180 sklepów w USA. 

Bardzo zła jest także sytuacja firmy w Wielkiej Brytanii, gdzie firma straciła już 26 sklepów, a w związku z planowanymi kolejnymi zamknięciami pracę może stracić 3 tys. osób. Jeszcze w grudniu 2017 r. wdrożono plan ratowania sieci przed bankructwem, co wiązało się z zamknięciem części sklepów. Teraz jednak doradcy finansowi firmy w USA zdecydowali o wystawieniu na sprzedaż brytyjskich i europejskich sklepów przynoszących straty. Sieć zamierza zamknąć transakcje już przed końcem miesiąca.

Początek roku okazał się trudny dla firmy zarówno na amerykańskim, jak i brytyjskim rynku, m.in. ze względu na rekordowo słabe wyniki świątecznej sprzedaży takich marek jak Hasbro i Mattel. 

Toys R Us notowało straty przez siedem z ostatnich ośmiu lat. Najnowsze dane mówią o 500 tys. funtów strat w ostatnim okresie.

(The Guardian)

 

Czytaj więcej na temat: , ,