M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

InTarget zajmie się przetwarzaniem danych

Joanna Niewiadomska | 20 lutego 2018, 06:00

Należąca do ZPR Media spółka Accorp tworzy nową markę, pod którą oferować będzie usługi z zakresu przetwarzania i zarządzania danymi.

 

Accorp, spółka wchodząca w skład Grupy ZPR Media, wprowadza na rynek nową markę InTarget, w ramach której oferować będzie produkty i usługi z obszaru przetwarzania i zarządzania danymi. Pierwszym produktem w ofercie InTarget są dane demograficzne opracowane przez Accorp we współpracy z Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego przy Uniwersytecie Warszawskim (ICM).

– Dane dostępne będą nie tylko w ofercie biur reklamy Grupy ZPR Media, ale przede wszystkim w ekosystemie programmatic – mówi Michał Hejka, prezes zarządu spółek Accorp i IDMnet.

Prace merytoryczne nad danymi udostępnionymi w ramach InTarget prowadzone były przez Accorp i Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego od lutego 2017 r. W planach dalszej współpracy obu podmiotów jest poprawienie mechanizmów danych o zainteresowaniach oraz stworzenie systemu rekomendacji treści. Projekt zakłada również wykorzystanie danych do celów naukowych.

Dane InTarget w pierwszej kolejności udostępnione zostaną na platformie Adform DMP (Data Management Platform), a także będą wykorzystywane do planowania kampanii przez biura reklamy Grupy ZPR Media.

– Przez ostatnie miesiące intensywnie pracowaliśmy nad przetwarzaniem danych o płci i wieku wraz z zespołem data scientists Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego przy Uniwersytecie Warszawskim. Uzyskaliśmy dane, których skuteczność jest bardzo wysoka, testy wykonane niezależnym narzędziem Nielsen Digital Ad Ratings pokazują, że dotarcie do profilu kobieta 13+ wyniosło ponad 76 proc., co znacząco przekroczyło benchmark Nielsena, który dla kampanii profilowanych do takiej grupy celowej wynosi 56 proc – dodaje Paweł Piekarski, członek zarządu odpowiedzialny w Accorp za przetwarzanie danych.

 

 

 

Czytaj więcej na temat: , , , , ,