M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

PKO BP z nową platformą komunikacji

Maciej Burlikowski | 6 marca 2018, 06:00

Spot wizerunkowy pt. "Kluczowe decyzje" w reżyserii Tomasza Bagińskiego to oficjalny start nowej formuły komunikacji banku.

Największy krajowy bank PKO BP startuje z nową platformą komunikacji marketingowej. Nową formułę komunikacji otwiera spot wizerunkowy pt. "Kluczowe decyzje" wyreżyserowany przez Tomasza Bagińskiego (Platige Image). W postać przewodnika po decyzjach wcielił się aktor Adam Cywka. W spocie pojawił się też Maciej Musiał. Muzykę napisał Marcin Pawłowski, znany jako Pawbeats.

Nowy spot to metaforyczna podróż po świecie decyzji. Głównym bohaterem filmu jest chłopiec, który zwierza się ojcu, że chce zostać kosmonautą. Ojciec oprowadza go po spektrum decyzji podejmowanych przez innych członków rodziny – siostrę, mamę, babcię, a nawet przodków uwiecznionych na portretach. Każda decyzja, czy to dotycząca doboru sprzętu kuchennego, koloru ścian podczas remontu, czy też hobby, może okazać się kluczowa. Przekonuje, że decyzji innych osób nie należy oceniać, ale starać się je zrozumieć. W ten sposób bank stara się przekonać, że ze swoją ofertą produktów finansowych może towarzyszyć klientom w ich życiu. W reklamie bank  podkreśla też swoją polskość – na ścianie z portretami przodków znajduje się wizerunek legionisty oraz poety romantycznego. Starsza siostra głównego bohatera ćwiczy fechtunek szablą w Arkadii w Nieborowie. Jak przekonują autorzy projektu, polskość ma być ukazywana jako tradycja połączona z nowoczesnością i technologią.

Scenografię stworzył Jeremi Brodnicki. Spot wyprodukowany został przez dom produkcyjny Dobro, postprodukcją zajął się Platige Image. Za strategię i opracowanie koncepcji kreatywnej odpowiada Agencja Warszawa, zaś za planowanie i zakup mediów – Havas Media.

100-sekundowy spot będzie emitowany w internecie i kinach. Do emisji w TV trafi jego 30-sekundowa wersja. Kampania wizerunkowa potrwa do końca marca br.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,