M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Agencja Allegro przeciwko smogowi

Katarzyna Woźniak | 15 marca 2018, 06:00

Agencja wspiera w działaniach proekologicznych ING Bank Śląski.

W Krakowie uruchomiono Smog Free Project Polska. Plenerową wystawę z pierwszą w Polsce wieżą antysmogową zainicjował ING Bank Śląski. Agencja Allegro odpowiadała za kompleksową komunikację projektu i konferencję inaugurującą. Wszystkie działania związane z wydarzeniem zostały zrealizowane w sposób ograniczający ich negatywny wpływ na środowisko – zapewnia biuro prasowe. Przy wyborze podwykonawców preferowano lokalnych dostawców. Agencja ograniczyła do minimum materiały drukowane na rzecz wersji elektronicznych, a w przypadku materiałów drukowanych wykorzystano papier pochodzący z recyclingu. Elementy scenograficzne i press pack zostały wykonane z materiałów możliwych do ponownego wykorzystania, podlegających recyclingowi, biodegradowalnych i mających certyfikaty FSC.
Catering obejmował kawę z certyfikatami fair trade oraz dania przygotowane ze składników od lokalnych
rolników. Poczęstunek został podany na organicznych naczyniach. Zaproszenia tradycyjne i elektroniczne, identyfikacja wizualna, materiały wizyjne i press packi zostały utrzymane w spójnej linii kreatywnej, przygotowanej specjalnie na wydarzenie. Dla podkreślenia lokalnego charakteru globalnego projektu kreacje zawierały krakowskie akcenty połączone z brandingiem ING Banku Śląskiego.
Działania medialne w Polsce przyniosły łącznie 625 publikacji: 35 prasowych, 52 telewizyjne, 167 radiowych i 371 w portalach. O postawieniu Smog Free Tower w Krakowie informowały serwisy zagraniczne od USA, poprzez Europę, Chiny i Japonię po Australię. Agencja Allegro była odpowiedzialna za kompleksową produkcję i obsługę wydarzenia, w tym m.in. za koncepcję kreatywną, oprawę scenograficzną, produkcję materiałów wizyjnych i graficznych, obsługę gości, media relations oraz logistykę. 
Smog Free Tower pozostaje w Krakowie do 26 kwietnia br. 

Czytaj więcej na temat: ,