M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Dorota Gawryluk dyrektorem Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat

Piotr Machul | 6 kwietnia 2018, 06:00

Henryk Sobierajski, dotychczasowy szef pionu, będzie odpowiedzialny za utworzenie agencji informacyjnej w formie nowej spółki w ramach Grupy Polsat.

Dorota Gawryluk została dyrektorem Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat. W ramach pełnienia nowych obowiązków będzie odpowiedzialna za obszar informacji i publicystyki Telewizji Polsat, w tym kanały informacyjne, "Wydarzenia" oraz publicystykę.

Henryk Sobierajski – dotychczasowy szef pionu - będzie odpowiedzialny za utworzenie agencji informacyjnej w formie nowej spółki w ramach Grupy Polsat. Agencja zajmie się przygotowaniem treści wideo, audio, tekstowych, graficznych i fotograficznych zarówno dla Grupy Polsat, jak i do szerszej dystrybucji na rynku mediów. Agencja będzie korzystała z zasobów Grupy Polsat i skupi się przede wszystkim na dostarczaniu kontentu do mediów internetowych.

Dorota Gawryluk związana jest z Telewizją Polsat od wielu lat. Pełniła funkcje zarówno dziennikarskie, jak i kierownicze. Początkowo jako reporterka, później prowadząca, a od roku 2001 - zastępca szefa programu "Informacje" oraz "Polityczne graffiti". Pełniła również funkcję szefa publicystyki i opiekuna merytorycznego programu "Interwencja". W latach 2004-2007 pracowała w Telewizji Polskiej, od 2007 r. ponownie w Telewizji Polsat. Prowadziła też autorskie programy publicystyczne. Od marca do grudnia 2016 r. pełniła funkcję szefa "Wydarzeń".

Henryk Sobierajski był dyrektorem Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat od 1998 r.  Zakładał też i kierował istniejącym od 10 lat kanałem informacyjnym Polsat News. Z Polsatem związany jest od 1997 r.

Czytaj więcej na temat: , ,