M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Spring i T-Mobile US rozmawiają o fuzji

( red. ) | 12 kwietnia 2018, 06:00

Podczas ostatnich negocjacji pięć miesięcy temu stronom nie udało się porozumieć co do tego, kto sprawowałby kontrolę nad nowym podmiotem.

Obecne rozmowy są na wczesnym etapie i również mogą zakończyć się impasem. Negocjacje utrudnia m.in. struktura własnościowa firm: Sprint należy w 85 proc. do japońskiej grupy SoftBank, zaś T-Mobile US jest kontrolowany przez Deutsche Telekom. T-Mobile US to większy podmiot zarówno pod względem liczby abonentów, jak i wartości rynkowej.

Jeśli dojdzie do porozumienia, firma powstała w wyniku fuzji będzie mieć 100 mln użytkowników (prepaidowych i abonamentowych) na rynku amerykańskim. Wyprzedzi zatem AT&T (93 mln użytkowników), będzie natomiast ustępować Verizon Communications Inc. (116 mln).

Kapitalizacja rynkowa Sprint Corp. spadła w ciągu ostatnich pięciu miesięcy o ponad 20 proc., z 27 mld dol. do ok. 21 mld dol., ale po ogłoszeniu wznowienia rozmów o fuzji wycena wzrosła do 24 mld dol. Wartość rynkowa T-Mobile US nie podlegała tak znacznym wahaniom i kształtuje się na poziomie 54 mld dol. Zadłużenie netto jest znaczącym obciążeniem zwłaszcza w przypadku Sprintu (32 mld dol. netto na koniec ub.r.; T-Mobile US – 30 mld dol.).

(WSJ)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,