M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Martin Sorrell odchodzi z WPP

( red. ) | 16 kwietnia 2018, 06:00

Od 33 lat był CEO największej grupy reklamowej świata.

WPP potwierdziła w oficjalnym oświadczeniu, że Sorrell odchodzi ze skutkiem natychmiastowym. Roberto Quarta obejmie stanowisko executive chairman do czasu wyboru nowego CEO. Obowiązkami dyrektora operacyjnego (COO) podzielą się Mark Read, CEO agencji Wunderman i Andrew Scott, corporate development director i dyrektor operacyjny WPP na Europę. Wcześniej pojawiały się spekulacje, że Read i Scott - obaj pracują w WPP od ponad 20 lat - mogliby wspólnie objąć stanowisko CEO po rezygnacji Sorrella.

Jego odejście związane jest z wewnętrznym dochodzeniem wszczętym niedawno przez WPP w związku z podejrzeniami, że szef firmy dopuścił się naruszenia etyki zawodowej i nadużyć aktywów firmy. Odejście Sorrella w trybie natychmiastowym oznacza zamknięcie dochodzenia, którego wyniki nie zostaną ujawnione.

73-letni Sorrell, który w 1985 r. kupił niewielkiego dostawcę koszyków sklepowych z siedzibą w hrabstwie Kent i przekształcił go w największą grupę usług marketingowych na świecie, powiedział pracownikom WPP, że przyszłość firmy jest dla niego "ważniejsza niż kwestie życia i śmierci". Wielu obserwatorów uważa jednak, że jego odejście będzie miało natychmiastowe i katastrofalne konsekwencje zarówno dla WPP, jak i całej branży reklamowej na świecie, wywołując chaos na rynku. 

Grupa WPP zatrudnia obecnie ponad 200 tys. pracowników w 400 spólkach mających siedziby w 112 krajach. 

(AdWeek, Guardian)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , ,