M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Eurobank wchodzi w segment pożyczek online

Maciej Burlikowski | 18 kwietnia 2018, 06:00

Przez internet bank pożyczy od 500 zł nawet na 5 lat.

Bank Eurobank (grupa Societe Generale) zdecydował się wejść w segment pożyczek przez internet. "Pożyczkę błyskawiczną" będzie można wziąć w kwocie od 500 zł do 4 tys. zł, na okres od 3 miesięcy do nawet 5 lat. Bank liczy, że to końca br. uda mu się pozyskać 10 tys. klientów na ten produkt.

– Internet to wciąż nowy kanał, za pośrednictwem którego Polacy zaciągają pożyczki. Ten rynek ciągle wymaga badań i dokładnych analiz w zakresie oczekiwań klientów. Chcemy zbierać doświadczenia na tym rynku i dlatego będziemy dokładnie śledzić ich wszystkie uwagi, by po okresie sześciu miesięcy ulepszyć nasz produkt. Liczę na to, że oferta pożyczki online spotka się z dużym zainteresowaniem. Nasz cel to przekonać do naszego produktu 10 tys. klientów do końca tego roku – podkreśla Alexis Lacroix, prezes Eurobanku.

Tak niskie kwoty i tak krótkie terminy były dotychczas zarezerwowane raczej dla firm oferujących "chwilówki". Najwyraźniej Eurobank postanowił to przełamać. Dla pożyczki w wysokości 3 tys. zł na 2,5 roku RSSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) wynosi 22,25 proc.

Bank wskazuje, że „pożyczka błyskawiczna” to oferta dla osób, którym zależy na szybkim dostępie do środków, bez konieczności wizyty w oddziale – wystarczy, by klient miał dowód tożsamości, by spisać jego dane.

Eurobank jest istotnym graczem na rynku kredytów konsumenckich w Polsce. W zeszłym roku odnotował wzrost ich salda o 9 proc. wobec 2016 r., m.in. dzięki temu, że powrócił na rynek kredytów ratalnych – od tamtej pory pozyskał w tym segmencie ponad 100 tys. klientów.

Niedawno Eurobank wprowadził nowy format reklamowy – pracują dla niego reklamowo m.in.: agencje Leo Burnett i MullenLowe Warsaw, studio Propeller Film oraz dom mediowy Starcom.

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,