M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Radio Zet przejmą Czesi

Piotr Machul | 18 kwietnia 2018, 06:00

Grupa Lagardère sprzedaje swoje aktywa radiowe m.in. w Polsce.

Grupa Lagardère sprzedaje swoje aktywa radiowe w Polsce, Czechach, Rumunii i na Słowacji. Nabywcą jest Czech Media Invest. To pierwsza z serii sprzedaży aktywów Lagardère Active planowanych w strategii ogłoszonej przez Arnaud Lagardère 8 marca 2018 r. Wartość transakcji wyniosła 73 mln euro. Sprzedawane spółki przyniosły łącznie 56 mln euro skonsolidowanych przychodów w 2017 r.

Przejęcie wzmocni strategię rozwoju Czech Media Invest w segmencie medialnym, dodając do portfolio silne marki radiowe w Europie Środkowej. Sfinalizowanie transakcji wymaga jeszcze zgody krajowych urzędów regulacyjnych. W Polsce Lagardère Active jest 100 proc. właścicielem Eurozet Sp. z o.o., w skład której wchodzą m.in.: Radio Zet, Antyradio, Meloradio, Chillizet, Radiozet.pl, Antyradio.pl, Radiostacja.pl i Planeta.fm.

Czech Media Invest, której współwłaścicielem jest Daniel Křetínský, to duża czeska spółka medialna. Jest właścicielem czterech dzienników, licznych magazynów prasowych i serwisów internetowych. Posiada również dwie drukarnie i jest liderem dystrybucji książek i prasy (ok. 18 tys. punktów sprzedaży).

Czytaj więcej na temat: ,