M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Piotr Korycki pokieruje TVN i Discovery w Polsce

Piotr Machul | 9 maja 2018, 06:00

Dotychczasowy prezes TVN Jim Samples przechodzi do rady nadzorczej.

Piotr Korycki został prezesem i dyrektorem zarządzającym TVN i Discovery w Polsce. Dotychczasowy prezes TVN Jim Samples przejdzie do rady nadzorczej.

Piotr Korycki rozpoczął karierę zawodową w 1998 r. w warszawskim biurze PricewaterhouseCoopers, do którego dołączył jako członek zespołu działającego w obszarze telekomunikacji, mediów i technologii. Pracę w TVN rozpoczął w 2003 r. jako zastępca dyrektora finansowego, następnie objął stanowisko dyrektora finansowego Grupy TVN. Od powołania TVN Media w 2011 r. jest członkiem zarządu spółki zaangażowanym w rozwijanie działalności brokerskiej Premium TV. W 2012 r. Korycki został powołany na stanowisko członka zarządu Grupy TVN, przejmując dodatkowo odpowiedzialność za zakupy programowe Grupy TVN oraz większość funkcji wsparcia biznesu. W 2015 r. został mianowany wiceprezesem zarządu Grupy TVN SA. W marcu ub.r. został też wiceprezesem TVN Media, spółki zależnej TVN SA.

W kierowanym przez Koryckiego teamie zarządzającym podmiotami Discovery i TVN w Polsce są: Edward Miszczak (szef programowy TVN, w zarządzie w randze wiceprezesa odpowiedzialnego za kanał TVN i inne stacje grupy oraz produkcję kontentu i marketing), Adam Pieczyński (wiceprezes odpowiedzialny za wszystkie kanały, programy informacyjne oraz sport), Dorota Żurkowska-Bytner (z ramienia Discovery, odpowiedzialna m.in. za Eurosport, dystrybucję wszystkich kanałów oraz współpracę z partnerami i badania), Maciej Maciejowski (odpowiada m.in. za technologię i digital), Rafał Ogrodnik (finanse, wsparcie biznesu i integrację obu podmiotów), Marek Szydłowski (odpowiedzialny za obszar prawny), Agnieszka Trysła (strategia kadrowa obu podmiotów) i Piotr Tyborowicz (odpowiedzialny za politykę reklamową, sponsoringową i brokerską).

W radzie nadzorczej Discovery i TVN oprócz Katarzyny Kieli i Jima Samplesa będą: Jean-Briac Perrette (prezes Discovery Networks International) jako przewodniczący, Simone Nardi (dyrektor finansowy rynków zagranicznych w Scripps Networks Interactive) oraz Savalle Sims (EVP i general counsel Discovery).

Discovery Communications ogłosiło zakończenie akwizycji Scripps Networks Interactive w marcu br. Pisaliśmy o tym w MMP24 w wydaniu z 7 marca.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , , , ,