M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

L’Oréal Warsaw Plant ma być "suchą fabryką"

Joanna Niewiadomska | 24 maja 2018, 06:00

Od 2005 r. Grupa L'Oreal zmniejszyła emisję CO2 o 73 proc. - podaje firma w raporcie zrównoważonego rozwoju za 2017 r.

Grupa L’Oréal opublikowała raport podsumowujący rezultaty, jakie osiągnęła w 2017 r. w obszarze zmniejszania swojego śladu środowiskowego. Firma chwali się m.in. obniżeniem emisji dwutlenku węgla w fabrykach i centrach dystrybucyjnych o 73 proc. (w wartościach absolutnych, w porównaniu z poziomem bazowym z 2005 r.), przy globalnym wzroście produkcji o 33 proc. Do końca 2017 r. aż 24 fabryki L'Oreala osiągnęły neutralność węglową.

Firma informuje także, że 76 proc. kosmetyków z portfolio L’Oréala wprowadzonych na rynek w 2017 r. ma udoskonalone, bardziej przyjazne środowisku formuły.

Jak wynika z raportu, szczególne znaczenie dla realizacji zobowiązań w obszarze zrównoważonego rozwoju ma polska fabryka firmy. L’Oréal Warsaw Plant jest jedną z czołowych fabryk grupy i jednocześnie największą fabryką L'Oréala na świecie pod względem liczby produkowanych jednostek. Rocznie powstaje w niej 380 mln kosmetyków. Zdaniem kierownictwa firmy inwestycje w zaawansowane technologicznie rozwiązania optymalizujące proces produkcji przynoszą efekty – w ubiegłym roku o 40 proc. ograniczyła ona ilość produkowanych odpadów, o 37 proc. emisję dwutlenku węgla, a o 43 proc. zużycie wody w porównaniu z bazowym 2005 r. (notując jednocześnie 250-proc. wzrost wolumenu produkcji).

– Naszą ambicją jest, aby L’Oréal Warsaw Plant stała się w przyszłości „suchą fabryką”. Inwestycja w budowę stacji recyklingu wody, której uruchomienia planowane jest już w marcu przyszłego roku, pomoże nam zwiększyć odzysk wody do poziomu 75 proc., co z kolei pozwoli zaoszczędzić w skali miesiąca ilość wody odpowiadającą 16 milionom półlitrowych butelek – mówi Ewa Urbaniak, dyrektor fabryki. Od 2001 r. zakład nie wysyła żadnych odpadów produkcyjnych na wysypisko. Dodatkowo, po niedawnej rozbudowie, budynek fabryki otrzymał certyfikat LEED, potwierdzający spełnianie wysokich standardów w dziedzinie ochrony środowiska.

Raport donosi także, że aby efektywniej redukować swój ślad węglowy, L’Oréal w 2017 r. poddał ocenie wszystkie wprowadzone na rynek kosmetyki (2300 formuł) pod kątem ich wpływu na środowisko i społeczeństwo za pomocą innowacyjnego, specjalnie w tym celu zaprojektowanego narzędzia SPOT (Sustainable Product Optimisation Tool).

Czytaj więcej na temat: ,