M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Apple udostępni aplikację Screen Time

( red. ) | 6 czerwca 2018, 06:00

Pozwoli ona użytkownikom na monitorowanie i ograniczanie ilości czasu, jaki spędzają wpatrzeni w ekrany iPhone'ów i iPadów.

Dzięki Screen Time rodzice będą mogli też zdalnie kontrolować, ile czasu korzystają ze smartfona czy tabletu ich dzieci. Aplikacja, która ma zostać wprowadzona na rynek we wrześniu br., dostarcza użytkownikom tygodniowe raporty na temat korzystania z rozmaitych aplikacji oraz umożliwia ustawienie limitów czasowych. Screen Time jest odpowiedzią Apple na mocno nagłaśniane ostatnio w mediach społecznościowych obawy o skutki nadużywania smartfonów, zwłaszcza przez dzieci.

Screen Time to jedna z najważniejszych nowości pokazanych na dorocznej Worldwide Developers Conference w San Jose w Kalifornii. Zgromadziła ona w br. ok. 6 tysięcy twórców oprogramowania na iPhone'a, iPada i Maca. 

Inne zaprezentowane nowe aplikacje to m.in. Shortcuts (umożliwia uzyskanie za pomocą komend głosowych informacji z określonych programów), Measure (pozwala zmierzyć wymiary obiektów) oraz grupowy chat wideo w FaceTime.

(WSJ)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , ,