M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Norman Pearlstine redaktorem naczelnym "Los Angeles Times"

Paweł Piasecki | 20 czerwca 2018, 06:00

Nowy właściciel, miliarder Patrick Soon-Shiong, obiecał, że zainwestuje w dziennik oraz zagwarantuje niezależność dziennikarzom.

Soon-Shiong, chirurg, biznesmen i filantrop, sfinalizował w poniedziałek 18 czerwca zakup "Los Angeles Times" i kilku innych gazet w Kalifornii od Tronc Inc. za ok. 500 mln dol. w gotówce oraz przejęcie zobowiązań w kwocie 90 mln dol. Soon-Shiong urodził się w RPA, a jego rodzice są Chińczykami. Pod koniec 2016 r. "Forbes" oszacował jego majątek netto na 9 mld dol. Jest m.in. właścicielem grupy firm działających pod wspólnym szyldem NantWorks, które zajmują się zastosowaniem innowacji medycznych, technologicznych i biotechnlogicznych w codziennym życiu.

Spółka Tronc poinformowała, że sprzedaż "LA Times" pozwoli jej skoncentrować się na innych posiadanych przez nią tytułach prasowych, m.in. "Chicago Tribune", "Baltimore Sun" i "New York Daily News".

Pearlstine to weteran branży prasowej. Ostatnio zajmował stanowisko chief content officera w Time Inc. Przez ponad 20 lat, od 1968 do 1992 r., pracował w "Wall Street Journal", m.in. jako redaktor naczelny dziennika, z wyjątkiem dwóch lat (1978-1980), kiedy był redaktorem naczelnym "Forbesa". Przez ponad 10 lat (1994-2005) kierował tygodnikiem "Time", a w latach 2008-2013 zajmował stanowisko chief content officera w agencji Bloomberg.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , ,