M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Carrefour chwali się lokalnymi dostawcami

Joanna Niewiadomska | 20 czerwca 2018, 06:00

Detalista szykuje wsparcie dla swojej linii "Jakość z natury", która właśnie powiększyła się o kolejne produkty.

Detalista poszerza portfolio produktów bio i stawia na kontakty z lokalnymi dostawcami. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, już wkrótce spodziewać się można kampanii promującej ofertę ze znakiem "Jakość z natury". Wszystko wskazuje na to, że kolejny detalista pochwali się swoimi dostawcami.

Carrefour ogłosił właśnie podpisanie czterech nowych umów z dostawcami produktów, które sprzedawane będą ze znakiem "Jakość z natury". Do listy dołączyły bio: pomidory, ogórki, buraki i ser pleśniowy. W sumie lista liczy już 23 produkty dostarczane przez 50 producentów. Jak informuje Carrefour, każdy z produktów przed oznaczeniem marką "Jakość z Natury Carrefour" przechodzi testy jakościowe i regularne kontrole przeprowadzane przez niezależne laboratoria. 

– W tym roku podpisaliśmy już 7 umów z dostawcami, a do końca roku chcemy do oferty dodać jeszcze ok. 10 polskich produktów ze znakiem "Jakość z natury" – powiedział Philippe Chauvel, dyrektor handlowy Carrefour Polska, zapewniając, że firma wciąż poszukuje kolejnych dostawców tego typu produktów. 

– Kiedy podpisujemy z kimś umowę, staramy się odebrać od dostawcy całość produkcji, gwarantując mu przy tym dobrą ekspozycję w sklepach. Jednocześnie określamy w umowach wielkość zamówień, by zapewnić naszym klientom codzienne dostawy – tłumaczył Philippe Chauvel.

Promocja "zdrowej żywności nie tylko tej ze znakiem "Jakość z natury" jest jednym z elementów wpisanej w strategię Carrefoura "transformacji żywieniowej". – To jest nasz sposób na pozytywne wyróżnienie się. Chcemy być najlepsi jeśli chodzi o gamę produktów, ale także jeśli chodzi o cenę – konkludował dyrektor handlowy sieci. W ub.r. firma ogłosiła np. uproszczenie składu 170 produktów marek własnych. Ogółem w asortymencie Carrefour ma ok. 900 produktów określanych jako "zdrowa żywność".

Czytaj więcej na temat: ,