M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Bartosz Bretes opuszcza dom produkcyjny Truskavka

Magdalena Soroczyńska | 26 czerwca 2018, 06:00

Od początku lipca Truskavką będą zarządzać Kamila Boruc i Bartosz Gil.

Bartosz Bretes, dotychczasowy współwłaściciel i producent, odchodzi z domu produkcyjnego Truskavka. Zastąpi go Kamila Boruc, która od początku lipca będzie zarządzać firmą wspólnie z Bartoszem Gilem.

– Jestem dumny z tego, co udało nam się od tego czasu wspólnie zbudować. Odchodzę, ponieważ chciałbym skoncentrować się na moim nowym projekcie związanym z podróżami i filmami dokumentalnymi. Zostawiam firmę w bardzo dobrej kondycji oraz w rękach ludzi, którzy z pasją podchodzą do swojej pracy – podkreśla Bretes, który przed stworzeniem domu produkcyjnego i równolegle w czasie zarządzania produkcją zajmował się montażem filmowym.

Bartosz Bretes założył dom produkcyjny Truskavka w 2012 r. Dotychczas wyprodukowano tu filmy reklamowe m.in. dla: Zott, Raiffeisen Polbank, Leroy Merlin, Gallo Family Vineyards, Carlo Rossi, Maybelline, L’Oréal Paris, Wella, Renault, Lay’s i Vectra.

Kamila Boruc jest absolwentką polonistyki na UJ i produkcji filmowej na AMA Film School w Krakowie. Wyprodukowała kilka krótkich metraży (fabularnych i dokumentalnych), cykle internetowych talk-show, dziesiątki reklam telewizyjnych (m.in. nagradzane reklamy Fanty), kinowych i internetowych, a także teledyski. Odpowiadała również za produkcję sesji fotograficznych, kontentu dla social mediów (m.in. dla Wydawnictwa Literackiego) oraz prowadziła dokumentację i research wśród archiwalnych materiałów wideo i foto dla dużych marek, łącznie ze strategią promocyjną i produkcją spotów z materiałów archiwalnych.

Czytaj więcej na temat: , , , ,