M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

PayU kupuje izraelski start-up Zooz

Paweł Piasecki | 24 lipca 2018, 06:00

Zooz dostarcza interfejs API pozwalający detalistom akceptować wiele różnych metod płatności.

Przejęcie Zooza ma umożliwić PayU mocniejsze zaistnienie na rynku płatności transgranicznych, potencjalnie także poprzez integrację usług oferowanych przez konkurentów. – Mając wybór między systemem zamkniętym (closed walled garden) a otwartym, zdecydowaliśmy się na ten drugi model – powiedział CEO PayU Laurent Le Moal. PayU zainwestuje w wyposażenie platformy Zooz w dodatkowe opcje, takie jak m.in. zarządzanie nieautoryzowanymi płatnościami.

Wartość transakcji nie została ujawniona, ale można ją szacować na 50-100 mln dol. W ubiegłych latach PayU zainwestowało 130 mln dol. w przejęcie CitrusPay oraz 100 mln euro w niemiecką firmę pożyczkową Kreditech.

PayU, działający od 2007 r. operator płatności należący do południowoafrykańskiego koncernu Naspers, bywa nazywany PayPalem świata rozwijającego się. Spółki z Grupy PayU działają w 17 krajach na 4 kontynentach, w tym w Polsce.

Zooz założyli w 2010 r. Oren Levy (CEO) i Ronen Morecki (CTO). Wraz z całym 70-osobowym zespołem przejdą do PayU, obejmując stanowiska kierownicze w działach business development i technologicznym.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , ,