M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Projekt "Gazety Wyborczej" wygrał dofinansowanie z funduszu Google Digital News Initiative

Magdalena Soroczyńska | 25 lipca 2018, 06:00

Dzięki temu wsparciu zespół dziennika przyspieszy dalszy rozwój cyfrowy "Gazety Wyborczej".

"Harmony. Smarter reader’s journey" to nazwa projektu "Gazety Wyborczej", który zostanie dofinansowany z funduszu Google DNI. Dzięki wsparciu przyznanemu w piątej rundzie programu the Digital News Initiative przyspieszy dalszy rozwój cyfrowy "Gazety Wyborczej", w tym prace nad innowacyjnym narzędziem pozwalającym polskim wydawcom połączyć reklamowy i subskrypcyjny model biznesowy. Rozwiązanie to jednocześnie zapewni skuteczniejszą personalizację ścieżki czytelnika, ulepszając doświadczenia użytkownika Wyborcza.pl.

Digital News Initiative to współpraca, którą firma Google nawiązała z wydawcami z całej Europy w celu rozwijania wysokiej jakości dziennikarstwa dzięki technologii i innowacjom. W ramach funduszu DNI wydawcy mogą ubiegać się o dofinansowanie innowacyjnych projektów – w piątej rundzie programu organizatorzy przy wyborze zwracali uwagę zwłaszcza na projekty silnie stawiające na monetyzację oraz innowacje. 
 
W poprzednich rundach programu the Digital News Initiative firmy Google dofinansowanie uzyskały cztery projekty z Grupy Agora: Sonar.Wyborcza.pl, Mikrofon Radia Tok FM, NewsMavens.com oraz Search the Radio. 

Czytaj więcej na temat: , , ,