M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Visa promuje płatności kartami za granicą

Paweł Piasecki | 1 sierpnia 2018, 06:00

Podróżującym oferuje m.in. aplikację Visa Travel Tools.

Trwa promująca płatności kartami kampania Visa skierowana do Polaków wyjeżdżających z kraju oraz zagranicznych turystów odwiedzających Polskę. W kampanii wykorzystane zostały nośniki reklamowe na lotniskach w Krakowie, Modlinie i Warszawie. Obejmuje też działania w internecie, m.in. w wyszukiwarkach oraz na portalach turystycznych i w mediach społecznościowych. Geotargetowanie reklamy na urządzeniach mobilnych pozwoli na dotarcie do osób znajdujących się w podróży. 

Jednym z narzędzi, które mają pomóc użytkownikom kart Visa za granicą, jest aplikacja Visa Travel Tools (do pobrania na smartfony z Google Play i App Store) zawierająca przewodniki po niemal 650 miastach na świecie. Oprócz typowych porad turystycznych aplikacja prezentuje ocenę wybranej lokalizacji pod kątem stopnia akceptacji płatności bezgotówkowych, w tym informacje o szacunkowej liczbie punktów handlowo-usługowych akceptujących takie płatności oraz szansach na zapłacenie kartą Visa w hotelu, restauracji, sklepie lub np. w lokalnych taksówkach. W aplikacji jest także kalkulator walutowy, bazujący na oficjalnych kursach Visa.

Organizacja płatnicza nawiązała niedawno długoterminową współpracę z platformą rezerwacyjną Bidroom dysponującą bazą 120 tys. hoteli i apartamentów na całym świecie. Europejscy użytkownicy kart Visa, którzy zarejestrują się na stronie visa.bidroom.com, otrzymują 6 miesięcy bezpłatnego dostępu do platformy.

Z danych Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynika, że w ub.r. ponad 3 mln Polaków wykupiło zagraniczne wycieczki w biurach podróży.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , ,