M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Andrzej Abramczuk nowym prezesem Netii

Maciej Burlikowski | 14 sierpnia 2018, 06:00

Zastąpił Wojciecha Pytla, z grupy Polsatu, tymczasowo p.o. prezesa.

Andrzej Abramczuk został nowym prezesem Netii, stacjonarnego operatora telekomunikacyjnego, nad którym kontrolę przejęła pod koniec ub.r. grupa Cyfrowego Polsatu. Tymczasowo obowiązki Netii pełnił Wojciech Pytel, przez szereg lat związany z grupą Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, a którego właśnie Abramczuk zastępuje.

Andrzej Abramczuk też jest związany z grupą Cyfrowego Polsatu od lat. Do składu zarządu Netii został dokooptowany w grudniu ub.r., pełnił funkcję dyrektora ds. strategii i regulacji. W latach 2011-2015 zasiadał w radzie nadzorczej CenterNet i był sekretarzem rady nadzorczej spółki Midas (obecnie Aero2; wszystkie te spółki są powiązane z grupą Cyfrowego Polsatu). Od września 2009 r. związany z kancelarią Chajec, Don-Siemion & Żyto, gdzie od stycznia 2011 jest partnerem odpowiadający za praktykę TMT. W latach 2006-2009 związany był ze spółką P4 (operator sieci Play).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe, prowadzone przez Wyższą Szkołę Ubezpieczeń i Bankowości wraz z City University Business School of London, a także jest absolwentem studiów doktoranckich w Instytucie Nauk Prawnych PAN.

Czytaj więcej na temat: , ,