M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Agencja Warszawa wygrała budżet IKEA Centres

Magdalena Soroczyńska | 31 sierpnia 2018, 06:00

Umowę podpisano na dwa lata.

Agencja Warszawa wygrała przetarg kreatywny organizowany przez IKEA Centres na obsługę trzech centrów handlowych w Polsce: Wola Park, Port Łódź oraz Park Handlowy Matarnia. W finale przetargu znalazły się cztery agencje. Umowę podpisano na dwa lata. 

Agencja Warszawa będzie odpowiedzialna za strategię komunikacji i kreację dla wszystkich trzech centrów handlowych. Zespołem pracującym dla IKEA Centres od strony projektowej zarządzać będzie Katarzyna Grzeszczak, account director, a w obszarze koncepcji i designu osobą odpowiedzialną będzie Michał Sadowski, creative director.

– Naszym celem było znalezienie partnera, który mógłby zaoferować nam rozwiązania zgodne z globalną strategią IKEA Centres, pozycjonującą nasze centra handlowe jako miejsca spotkań – powiedziała Iwona Borkowska, marketing manager IKEA Centres na region Polska, Niemcy, Czechy, Słowacja. – Istotne jest dla nas, aby w podejmowanych działaniach promocyjnych stale podkreślać lokalną specyfikę obiektów IKEA Centres, a także ich ukierunkowanie na współpracę z lokalnymi społecznościami i stałe poszukiwanie sposobów angażowania i zbliżania ludzi do siebie. To było niełatwe zadanie – Agencja Warszawa przedstawiła najlepszą propozycję spełniającą te założenia – dodała Iwona Borkowska.

Agencja Warszawa współpracowała wcześniej z siecią IKEA, realizując m.in. kampanię otwarcia sklepu IKEA w Lublinie oraz projekt pod nazwą "IKEA po sąsiedzku" w Lublinie – miejsca spotkań, które zachęca do wspólnego spędzania wolnego czasu mieszkańców. Agencja prowadzi aktualnie współpracę z centrum Skende Shopping w Lublinie.

IKEA Centres, spółka należąca do Grupy IKEA, od 40 lat buduje i zarządza centrami handlowymi. Obecnie ma 44 obiekty zlokalizowane w 15 krajach, które rocznie odwiedza 460 mln osób. Do 2025 r. w planach spółki jest w sumie 70 lokalizacji. W Polsce IKEA Centres zarządza pięcioma obiektami handlowymi znajdującymi się w Lublinie, Gdańsku, Łodzi, we Wrocławiu oraz w Warszawie.

 

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,