M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Polsat chwali się najnowocześniejszym studiem sportowym w Polsce

Maciej Burlikowski | 18 września 2018, 06:00

Studio stworzono na potrzeby Ligi Mistrzów UEFA, którą Polsat będzie transmitował do 2021 r.

Telewizja Polsat chwali się, że ma najnowocześniejsze i największe studio sportowe w Polsce. Powstało głównie na potrzeby transmisji meczów Ligi Mistrzów UEFA, do których Telewizja Polsat nabyła prawa na trzy kolejne sezony – do 2021 r.

Studio ma 700 mkw. powierzchni, wyposażone jest w jedyną tego typu w Polsce, jak twierdzi nadawca, ścianę ledową Samsunga wysoką na ponad 3 m i długą na 24 m o rozdzielczości 4 x 4K. Studio udostępnia m.in. cztery plany zdjęciowe, w tym: specjalne miejsca do omawiania statystyk meczowych, plan z dotykowym ekranem do rozrysowywania i szczegółowej analizy ciekawych meczowych sytuacji oraz greenbox, który wirtualnie przeniesie omawiających sytuację ekspertów wprost na boisko, obok grających piłkarzy. Obraz jest realizowany za pomocą 8 kamer, w tym steadicam i kamery na kranie z wysuwanym ramieniem.

Oprawę telewizyjną rozgrywek Ligi Mistrzów dla Polsatu w tzw. technologii Vizrt przygotowało studio Platige Image za 2,8 mln zł.

Na potrzeby transmisji Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA (343 mecze w sezonie) Grupa Polsat stworzyła dwa kanały premium. Prawa do ich dystrybucji nabyła konkurencyjna platforma NC+, która w poprzednich latach miała prawa prawa do transmsji LM. Abonenci NC+ mający Canal+ zobaczą wszystkie mecze tych rozgrywek bez dodatkowych opłat do końca br. (w ramach tzw. otwartego okna). Sublicencję na mecze Ligi Mistrzów (jedno spotkanie tygodniowo oraz skróty pozostałych) do 2021 r. kupiła od Cyfrowego Polsatu także Telewizja Polska.
 

Czytaj więcej na temat: , , ,