M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Comcast przejmuje pełną kontrolę nad Sky

( red. ) | 27 września 2018, 06:00

Traci ją, po prawie trzech dekadach, Rupert Murdoch.

Cztery dni po przegraniu licytacji o kontrolę nad Sky, 21st Century Fox postanowił - w porozumieniu z Walt Disney Co. - sprzedać Comcastowi należący do niego wcześniej 39-procentowy pakiet akcji europejskiego operatora telewizyjnego. Wartość transakacji szacowana jest na ponad 15 mld dol. 

Sky, który tworzy i dystrybuuje treści dla 23 milionów odbiorców telewizji satelitarnej i naziemnej w pięciu krajach europejskich, był zarówno dla Comcastu, jak i dla Disney'a głównym powodem zainteresowania 21st Century Fox. Firma Murdocha zabiegała o przejęcie kontroli nad Sky od grudnia 2016 r. Dwa miesiące temu, Comcast oficjalnie wycofał się z rywalizacji z Disney'em o przejęcie 21st Century Fox. Dyrektor generalny i prezes Comcastu Brian Roberts zdecydował się natomiast skupić na staraniach o przejęcie Sky i ta strategia okazała się skuteczna.

Disney stwierdził, że pozbycie się Sky oraz regionalnych kanłów w Stanach Zjednoczonych należących do Fox Sports, pomoże ograniczyć zadłużenie koncernu i uwolni środki na inwestycję w serwis streamingowy, którego uruchomienie planowane jest pod koniec 2019 r.

(Adweek, BBC News)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,