M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

"Kler" bije rekordy popularności również w Wielkiej Brytanii

Katarzyna Woźniak | 18 października 2018, 06:00

Podczas weekendu otwarcia zarobił 1,32 mln dol.

W ubiegły weekend film w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego "Kler" miał premierę w Wielkiej Brytanii. Film Smarzowskiego dzięki rekordowi frekwencyjnemu ustanowił najlepsze otwarcie w historii polskiego kina wyświetlanego za granicą. Zarobił 1,32 mln dol. i pobił rekord frekwencyjny ustanowiony jak dotąd przez "Botoks" Patryka Vegi, który zarobił 1,05 mln dol. O filmie rozpisują się prestiżowe zachodnie media, m.in. "The New York Times".
"Kler" cieszy się zainteresowaniem widzów także w Polsce. Aktualnie – z frekwencją 3 538 214 widzów – film Smarzowskiego jest drugą najpopularniejszą krajową produkcją wyświetlaną w polskich kinach w XXI w. Numerem jeden jest "Quo vadis" z wynikiem 4,3 mln widzów. Najnowszej produkcji Smarzowskiego udało się wyprzedzić w box office "Pasję" Mela Gibsona (3 461 047 widzów) i "Titanica" Jamesa Camerona (3 513 480 widzów).
Film Smarzowskiego został sprzedany także do Austrii, Niemiec, Belgii, Holandii, Luksemburga, Danii, Islandii, Norwegii, Szwecji oraz Kanady i USA. 

Czytaj więcej na temat: ,