M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Unilever: Alan Jope zastąpi Paula Polmana

( red. ) | 30 listopada 2018, 06:00

Zmiana na stanowisku CEO wskazuje na stale rosnące znaczenie działu urody i higieny osobistej.

Alan Jope - 54-letni Szkot, który jest szefem tego właśnie największego w koncernie działu od 2014 r. - obejmie stery Unilevera 1 stycznia 2019 r. Cała jego kariera zawodowa związana jest z brytyjsko-holenderskim koncernem, do którego trafił jako stażysta w 1985 r. Ma doświadczenie zarówno na rynkach wschodzących, jak i rozwiniętych, także w obszarze produktów spożywczych.

Paul Polman kierował Unileverem od 2009 r., a wcześniej związany był z Procter & Gamble i Nestlé. Firma headhunterska szukała jego następcy od listopada ub.r. Już za rządów Polmana Unilever zaczął skupiać się na kosmetykach i higienie osobistej, rezygnując zarazem z nierentownych produktów spożywczych, jak sosy do makaronu czy margaryny. Koncern zaczął też zwracać większą uwagę na zrównoważony rozwój, uruchamiając projekty w takich obszarach jak m.in. równouprawnienie płci i ograniczenie liczby opakowań plastikowych.

Unilever i inne wielkie koncerny FMCG zmagają się z coraz silniejszą konkurencją ze strony marek lokalnych, sieci dyskontowych z ich markami własnymi oraz Amazona, a także rosnącymi kosztami surowców i niestabilną sytuacją na rynkach wschodzących.

(WSJ)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,