M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Agora rozpoczęła negocjacje w sprawie nabycia udziałów Eurozetu

Piotr Machul | 28 stycznia 2019, 06:00

Właściciel sieci radiowych Złote Przeboje i Rock Radio chce przeprowadzić transakcję wspólnie ze spółką SFS Ventures.

Zarząd firmy Agora SA poinformował, że spółka rozpoczęła negocjacje w sprawie potencjalnego nabycia od ich aktualnego właściciela udziałów w spółce Eurozet.

Spółka rozpoczęła negocjacje ze sprzedającym wspólnie ze spółką SFS Ventures s.r.o. z siedzibą w Pradze, w sprawie nabycia łącznie wszystkich udziałów w kapitale zakładowym Eurozetu w ten sposób, że SFS Ventures nabędzie 60 proc. udziałów, a Agora 40 proc. udziałów w Eurozecie.

SFS Ventures jest spółką prawa czeskiego; większość udziałów w niej jest własnością spółki zależnej Sourcefabric z.ú. z siedzibą w Pradze (Republika Czeska), oferującej rozwiązania typu open source dla mediów, zaś udział mniejszościowy posiada Salvatorska Ventures LCC, zarejestrowana w USA spółka zależna Media Development Investment Fund.

Agora rozpoczęła również negocjacje z SFS Ventures na temat przyszłej współpracy tych podmiotów jako wspólników Eurozetu. Zarząd Agory zaznacza, że rozpoczęcie negocjacji nie oznacza, że rozmowy zakończą się ustaleniem ostatecznych warunków zakupu udziałów Eurozetu bądź współpracy z SFS Ventures. Spółce oraz SFS Ventures nie została udzielona wyłączność na prowadzenie negocjacji w przedmiocie nabycia udziałów Eurozetu.

W ostatnich tygodniach media donosiły, że zakupem spółki Eurozet zainteresowanych jest 12 podmiotów, oprócz Agory m.in. Fratria, PMPG Polskie Media, ZPR Media i Zbigniew Jakubas.

Do Agory należą sieci radiowe Złote Przeboje i Rock Radio, stacje Tok FM i Pogoda oraz platforma internetowa Tuba.FM.

Czytaj więcej na temat: ,