M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

TVN uruchomiła testową aplikację telewizji hybrydowej

Piotr Machul | 8 marca 2019, 06:00

W ramach tej usługi widzowie korzystający z naziemnej telewizji otrzymują dodatkowe treści.

TVN uruchomiła na swoim głównym kanale testową aplikację telewizji hybrydowej. W ramach tej usługi widzowie korzystający z naziemnej telewizji otrzymują dodatkowe treści. Platforma powstała przy współpracy z Emitelem, operatorem naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej.

Telewizja hybrydowa pozwala na wzbogacenie oferty telewizyjnej o treści interaktywne. To także nowa przestrzeń dla reklamodawców, w którym łączy się klasyczna TV i internet.

Widzowie TVN dostępnego na MUX-2 w ramach aplikacji Hbb mają do dyspozycji szereg dodatkowych funkcjonalności, w tym: rozszerzony program telewizyjny z interaktywnymi elementami zwiastunów dla wybranych pozycji w ramówce, grę sprawdzającą wiedzę ogólną (quiz), interaktywne sondy publikowane w trakcie audycji czy pełnoekranowe komunikaty informacyjne. Nawigacja wewnątrz aplikacji odbywa się za pomocą pilota do telewizora.

Z portalu telewizji hybrydowej TVN mogą korzystać wszyscy widzowie naziemnej telewizji cyfrowej odbierający programy na Multipleksie 2 (DVB-T), posiadający odbiornik telewizyjny podłączony do internetu i obsługujący funkcjonalność HbbTV.

Czytaj więcej na temat: ,