M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Amerykanie zapłacą więcej za Netfliksa

( red. ) | 5 kwietnia 2019, 06:00

Podwyżki cen abonamentu, zapowiedziane w styczniu, wejdą w życie, począwszy od majowego okresu rozliczeniowego.

Po raz pierwszy wzrośnie cena najtańszego planu Basic (jeden strumień, bez HD) z 7,99 do 8,99 dol. miesięcznie. Za plan Standard (dwa strumienie HD) trzeba będzie zapłacić o 2 dol. drożej niż dotychczas (12,99 dol. zamiast 10,99 dol.). Także o dwa dolary - z 13,99 do 15,99 dol. - wzrośnie cena planu Premium (do czterech strumieni Ultra HD).

Wall Street nie przewiduje masowego odpływu abonentów w związku z podwyżkami. Gdy Netflix podniósł opłaty w IV kw. 2017 r., liczba rezygnacji była nieznaczna, nie wpłynęło to także znacząco na tempo pozyskiwania nowych użytkowników. Analitycy przewidują natomiast, że przychody Netfliksa z tytułu podwyżek abonamentu wzrosną w 2019 r. tylko w Stanach Zjednoczonych o 1 mld dol. Pod koniec 2018 r. Netflix podawał liczbę 58,5 mln abonentów w tym kraju (ze 139 mln w skali globalnej).

Nawet przy cenie 12,99 dol. miesięcznie plan Standard - najpopularniejszy abonament Netfliksa w Stanach Zjednoczonych - kosztuje mniej niż HBO Now (15 dol. miesięcznie), choć o 1 dol. więcej niż plan Hulu bez reklam. Według raportu firmy analitycznej Piper Jaffray z jesieni ub.r. Netflix mógł sobie spokojnie pozwolić na podwyżki, gdyż w badaniu 71 proc. użytkowników zadeklarowało poczucie, że jakość świadczonych usług uległa poprawie.

(Variety.com)

Czytaj więcej na temat: , , , , ,