M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Apple News Plus pozyskuje 200 tys. użytkowników w 48 godzin

( red. ) | 5 kwietnia 2019, 06:00

Są to jednak osoby, które zapisały się na miesięczny darmowy okres próbny.

200 tys. to więcej niż wynosiła liczba abonentów Texture, serwisu, który Apple przejęło w ub. roku z myślą o stworzeniu Apple News Plus - podał "New York Times". Apple planuje zamknąć Texture 28 maja, pozostawiając "na lodzie" jego użytkowników korzystających z konkurencyjnych systemów Android (Google) i Fire HD (Amazon).

Opłata abonamentowa za Apple News Plus, serwis dający dostęp do 300 czasopism i gazet takich wydawców jak Condé Nast, Hearst i Meredith, wynosi w Stanach Zjednoczonych 9,99 dol. (w Kanadzie 12,99 dol.). Apple pobiera połowę przychodów z subskrypcji, a resztą dzielą się wydawcy proporcjonalnie do czasu, jaki użytkownicy poświęcają na lekturę poszczególnych artykułów.

Zdaniem obserwatorów Apple może potrzebować więcej tytułów, by utrzymać na dłużej użytkowników swej prasowej platformy. Nieobecne w serwisie są jak na razie tak znaczące dzienniki jak "New York Times", "Washington Post" i "Financial Times", a "Wall Street Journal" udostępnia tylko pewną liczbę artykułów o ogólnym charakterze, by uniknąć kanibalizacji własnej bazy prenumeratorów cyfrowych.

(Mobilemarketer.com)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , , ,