M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Adidas i Beyonce nawiązują współpracę

Paweł Piasecki | 8 kwietnia 2019, 06:00

Obejmie ona tworzenie nowych kolekcji odzieżowych Adidasa sygnowanych przez piosenkarkę oraz relaunch należącej do niej marki Ivy Park.

Według informacji zamieszczonych równolegle 4 kwietnia na stronach internetowych Adidasa i Beyonce współpraca zaowocuje nowymi produktami o charakterze zarówno sportowym, jak i lifestyle'owym. W planach jest także wspólny program mający wspierać "nowe pokolenie sportowców, twórców i liderów".

Beyonce jest pierwszą czarną kobietą, do której należy marka odzieżowa z obszaru określanego mianem "athleisure" (połączenie sportu i rekreacji). Linia odzieży dla osób aktywnych Ivy Park została wprowadzona na rynek przez Beyonce i londyńską sieć sklepów odzieżowych Topshop w 2016 r. W listopadzie ub.r. Parkwood Entertainment, spółka należąca do piosenkarki, wykupiła udziały należące do Topshop, a obecnie nastąpi relaunch marki Ivy Park we współpracy z Adidasem.

Niemiecki producent obuwia i odzieży współpracuje już z innymi gwiazdami muzycznymi Kanye Westem (linia Yeezy) i Pharrellem Williamsem. Adidas zatrudnia 57 tys. pracowników, a w ub.r. osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 22 mld dol. 

 

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,