M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Tinder wyprzedza Netfliksa na liście aplikacji o największych przychodach

( red. ) | 17 kwietnia 2019, 06:00

Zmiana wynika głównie z podjętej przez serwis streamingowy w grudniu ub.r. decyzji, by nie płacić "podatku Apple".

Decyzja spowodowała utratę przez Apple przychodów idących w setki milionów dolarów, zważywszy, że Netflix był aplikacją o największych (poza grami) przychodach od IV kw. 2016 r. Teraz Apple nie dostaje 15-30 procent przychodów z subskrypcji, a nowi użytkownicy muszą rejestrować się na stronie Netfliksa, zanim skorzystają z aplikacji mobilnej. Dotyczy to zarówno systemu iOS, jak i Android (w tym drugim wypadku zmianę wprowadzono wcześniej).

Według danych SensorTower za I kwartał 2019 r. globalne wpływy z aplikacji Tinder (łącznie w App Store i Google Play) wyniosły 260,7 mln dol., o 42 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Aplikacja Netfliksa przyniosła natomiast 216,3 mln dol., o 15 proc. mniej niż w ostatnim kwartale ub.r. Większość z najlepiej zarabiających aplikacji skupia się na usługach streamingu muzyki i wideo.

Jeśli weźmie się pod uwagę liczbę pobrań, na plan pierwszy wychodzą aplikacje bezpłatne, szczególnie komunikatory i aplikacje społecznościowe. W pierwszej piątce są cztery aplikacje należące do Facebooka. TikTok utrzymał się na trzecim miejscu w tym zestawieniu, pozyskując w I kwartale 188 mln użytkowników (wzrost o 70 proc. rok do roku). Szczególną popularnością aplikacja ta cieszy się w Indiach, gdzie zdobyła 88,6 mln nowych użytkowników wobec 13,2 mln w Stanach Zjednoczonych.

(TechCrunch)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , ,