M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

EService i Bank Pocztowy będą współpracować

Paweł Piasecki | 29 kwietnia 2019, 06:00

Współpraca będzie dotyczyć dystrybucji terminali płatniczych oraz usług z oferty EService.

Umowa stanowi rozszerzenie dotychczasowej współpracy lidera polskiego rynku płatności bezgotówkowych EService i banku wchodzącego w skład Grupy Poczta Polska.

- Dzięki współpracy pomiędzy EService a Bankiem Pocztowym zbudujemy i uruchomimy ważny kanał dystrybucji terminali oraz nowoczesnych usług płatniczych adresowanych do przedsiębiorców, w szczególności przedstawicieli sektora MŚP, działających w mniejszych miastach i miejscowościach na terenie kraju - powiedziała Joanna Seklecka, prezes EService.

Umowa pozwoli zainteresowanym przedsiębiorcom zawrzeć umową z EService również w placówkach bankowych. Klienci podpisujący umowy będą mogli również skorzystać z dopłat umożliwiających bezpłatne korzystanie z terminali płatniczych w ramach programu Polska Bezgotówkowa. Jak właśnie poinformowała Fundacja Polska Bezgotówkowa, w jego ramach zainstalowano już w Polsce ponad 150 tys. terminali.

- Bank Pocztowy już przeszło rok temu dołączył do Programu Polska Bezgotówkowa. Dziś, podpisując umowę z eService, rozszerzamy naszą dotychczasową ofertę w zakresie terminali płatniczych. To dla nas ważne, gdyż Bank stawia na rozwój oferty dla sektora firmowego i chce w ten sposób wspierać polskich przedsiębiorców - powiedział Robert Kuraszkiewicz, wiceprezes, p.o. prezes Banku Pocztowego.

Bank Pocztowy (w 75 proc. własność Poczty Polskiej), obecny na rynku od 1990 r., dysponuje siecią blisko 4,7 tys. placówek. Jest też właścicielem marki bankowości cyfrowej EnveloBank. Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService działa od 19 lat. Należy do notowanej na NASDAQ grupy EVO Payments International (66 proc.) i PKO Banku Polskiego (34 proc.).

 

 

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , ,