M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Amazon zachęca pracowników do zakładania własnych firm logistycznych

( red. ) | 15 maja 2019, 06:00

Chętnym oferuje 10 tys. dol. i trzymiesięczne pobory.

Amazon wciąż w znacznym zakresie opiera swą logistykę na U.S. Postal Service i firmach kurierskich. Dążąc do obsługi większej liczby przesyłek we własnym zakresie, gigant e-commerce ogłosił już w czerwcu ub.r. program zachęcający do tworzenia lokalnych firm dostawczych, których kierowcy jeżdżą samochodami z logo Amazona. Jak dotąd, według Amazona, powstało ok. 200 takich firm.

Chcąc rozwinąć ten program, Amazon ogłosił 13 maja, że zaoferuje pracowników chcącym stworzyć własną firmę przewozową 10 tys. dolarów na start plus trzymiesięczne zarobki brutto. Nawet gdyby 500 pracowników skorzystało z propozycji, byłaby to i tak niewielka inwestycja dla firmy zatrudniającej na świecie na pełny i niepełny etat ok. 650 tys. pracowników.

Satish Jindel, szef firmy analitycznej Ship Matrix Inc., uważa, że wraz z rozwojem programu Amazon najprawdopodobniej ograniczy współpracę z UPS, FedEx Corp. i U.S. Postal Service. Zdaniem Jindela uczestnicy programu Amazona mogą w 2020 r. obsługiwać nawet połowę wolumenu przesyłek na tzw. ostatniej mili.

(WSJ.com)

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,