M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Premiery nowych modeli Huaweia odwołane w Wielkiej Brytanii i Japonii

( red. ) | 23 maja 2019, 06:00

Operatorzy komórkowi obawiają się, że amerykańskie restrykcje nakładane na Huaweia negatywnie wpłyną na sprzedaż nowych telefonów obsługujących 5G.

To kolejny cios dla chińskiego producenta smartfonów, drugiego na świecie po Samsungu, po niedawnych posunięciach Google'a i niemieckiego Infineona.

W Japonii KDDI i SoftBank ogłosiły wczoraj (22 maja), że wstrzymują sprzedaż modelu Huawei P30 lite. NTT DoCoMo kontrolujący połowę japońskiego rynku na razie rozważa wstrzymanie zamówień przedsprzedażowych nowych modeli Huaweia, w tym P30 Pro.

Dwóch z największych operatorów komórkowych na rynku brytyjskim - grupy BT i Vodafone - zapowiedziało, że  usuwają Huaweia z programów wdrożenia technologii 5G w drugiej połowie br. BT, powołując się na niemożność zapewnienia klientom pełnego dostępu do usług Google'a, chce zrezygnować z Huaweia na rzecz Samsunga (do niedawna firma brała pod uwagę obu producentów). Vodafone wstrzymuje zamówienia na kompatybilną z technologią 5G wersję Huawei Mate 20X, choć zaznacza, że to "środek tymczasowy związany z niepewnością co do nowych urządzeń 5G Huaweia“.

(WSJ.com)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , ,